USD33,05
EURO36,10
JPY0,210000
RUB0,375100
GBP42,97
EURO/USD1,09
BIST11.064,85
GR. ALTIN2.564,78
BTC62.564,68
  1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. İşNet, Opinnate Ağ Güvenlik Politika Yönetimi Çözümünü Hizmet Modeliyle Sunmaya Başladı

İşNet, Opinnate Ağ Güvenlik Politika Yönetimi Çözümünü Hizmet Modeliyle Sunmaya Başladı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

İşNet, firewall (güvenlik duvarı) kurallarının analizi, sıkılaştırılması ve otomasyonuna yönelik ihtiyaçlara çözüm sunmak amacıyla Opinnate NSPM (Ağ Güvenlik Politika Yönetimi) ürününü tercih etti. 

Geniş ürün ve hizmet portföyüyle iletişim, bulut, siber güvenlik ve yönetilen hizmetler alanında kapsamlı çözümler sunan İşNet; yeni iş ortaklığıyla güvenlik kurallarının analizi, denetlenmesi, proaktif olarak yönetimi ve otomasyonuna dair üst düzey fayda sağlayan firewall yönetimi çözümüyle hizmet kalitesini artırmayı hedefliyor.

Dijital dönüşümün hızlanmasıyla birlikte siber tehditlerin ve risklerin arttığına dikkat çeken İşNet Ağ Yönetimi Müdürü Hüseyin Yücel, şunları söyledi: “Müşterilerimizin altyapısında ve kendi altyapımızda farklı marka ve modellere sahip çok sayıda güvenlik duvarı yönetiyoruz. Opinnate firmasının güvenlik duvarları üzerinde kural analizi, sıkılaştırma ve otomasyon özellikleri sunması sayesinde ağ güvenliğinde önemli bir verimlilik artışı yakaladık. Bunun yanı sıra kullanım kolaylığı, özelleştirilebilen raporlar ve geliştirme taleplerimize karşılık sundukları çevik yaklaşım, bizim için tercih sebebi oldu.”

Opinnate Kurucu Ortağı Serkan Özden, ağ güvenlik politikası yönetiminin önemine şu sözlerle değindi: “Bağımsız araştırmalara göre firewall sızıntılarının en büyük sebebini konfigürasyon hataları oluşturuyor. Kullanılmayan, güncellenmeyen, gereğinden geniş kapsamlı olarak tanımlanan veya gölgelenmiş durumdaki kurallar siber güvenlik riskleri oluşturuyor. Bu iş ortaklığı ile firmaların ağ güvenlik risklerini önemli ölçüde düşürmeyi hedefliyoruz. Ağ güvenlik politika yönetiminin, İşNet altyapısı ve uzmanlığında hizmet modeliyle (As a Service) sunulması dünyadaki ilk örnek olacak.”

Era Defence Kurucu Ortağı Ramazan Şengül de şunları ekledi: “Siber güvenlik alanında yetkin insan kaynağına ulaşmak ve elde tutmak oldukça zor. İşNet ve Opinnate’in iş ortaklığıyla firewall yönetimi konusunda daha verimli ve güvenli bir hizmet modeli ortaya çıktı. Era Defence olarak bu hizmetin devreye alınmasında ve yönetiminde paydaş olarak yer almaktan son derece memnunuz.”

İşNet’in bu stratejik yatırımı, firewall yönetiminde verimliliği ve güvenliği artırmayı hedefliyor. Ağ güvenlik politika yönetiminin hizmet modeliyle sunulması sayesinde, büyük kurumsal firmaların yanı sıra orta ölçekli kurumlar da bu hizmetten kolayca yararlanabilecekler. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Bursa'dan Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!