USD33,02
EURO35,99
JPY0,209600
RUB0,375000
GBP42,96
EURO/USD1,09
BIST11.064,85
GR. ALTIN2.569,14
BTC64.452,08
  1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Vodafone Business’in Akıllı Fabrika Çözümü, Okursoy’un Verimliliğini Yüzde 45 Artırdı

Vodafone Business’in Akıllı Fabrika Çözümü, Okursoy’un Verimliliğini Yüzde 45 Artırdı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

İşletmelerin teknoloji iş ortağı Vodafone Business, sunduğu Akıllı Fabrika çözümüyle Türkiye’nin önde gelen metal imalat markalarından Okursoy’un çözüm ortağı oldu. Bulut tabanlı Akıllı Fabrika çözümü ile yenilikçi bir altyapı oluşturan Vodafone Business, üretim süreçlerini bağımsız bir sistem üzerinden uçtan uca takip ederek, şirketin operasyonel verimliliğini de yüzde 45 oranında artırdı.

İşletmelerin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonuyla faaliyet gösteren Vodafone Business; şirketlerin dijital dönüşümlerine destek olmayı sürdürürken, teknoloji çözümleriyle de işletmelere verimlilik ve tasarruf imkânı sunuyor. Bu noktada metal imalat sektöründe Türkiye’yi uluslararası ölçekte başarıyla temsil eden markalarından Okursoy’a bulut tabanlı Akıllı Fabrika ürünü entegrasyonuyla hizmet veren Vodafone Business, sunduğu çözümle işletmenin kendi sektöründe rekabet avantajı ve makine verimlilik artışı yakalamasını sağlarken, kurumsal müşterisinin dijitalleşme yolculuğundaki en önemli partnerlerinden biri oldu.

“Akıllı Fabrika çözümümüzle üretim ve iş takibi süreçleri optimize edildi”

Vodafone Business olarak kendilerini sadece bir telekom şirketi olarak değil, inovasyonlarıyla işletmelerin tüm teknolojik ihtiyaçlarına yanıt veren bir dijital iş ortağı ve teknoloji danışmanı olarak konumladıklarını dile getiren Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Özlem Kestioğlu, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Nesnelerin interneti, yapay zekâ, bulut uygulamaları, veri merkezi gibi teknoloji ve inovasyonlarımızla, işletmelerin ihtiyaçlarına yönelik birçok çözümü şirketlerimize sunuyoruz. Bu paralelde biz de Akıllı Fabrika ürünümüzle metal imalat sanayimizin önde gelen markalarından Okursoy’un çözüm ortağı olduk.

İşletmemizin üretim alanında kullandığı makinelerin çalışma sürelerini takip ederek üretimdeki verimlilik kayıplarını ve bu kayıpların nedenlerini anlık olarak tespit edebilmek, sonrasında da gerekli aksiyonları alarak süreçlerini iyileştirme ihtiyacı bulunuyordu. Şirketlerin dijitalleşme yolculuğunda ihtiyaç duydukları veri toplama, entegrasyon ve otomasyon altyapısını sunarken üretim süreçlerini optimize eden Akıllı Fabrika çözümümüz sayesinde Okursoy; ERP sistemini, makineleri ve operatörleri bağlantılı hale getirirken, tüm verilerine uzaktan erişebilir bir konuma geldi. Anlık olarak takip ettiği üretim süreçlerini, etkili içgörüler sunan gelişmiş raporlar sayesinde optimize etmesinin yanında dijital iş ortağımız, iş takibi görevlerinin dijitale aktarılması sayesinde gerçek zamanlı verimlilik takibini yaparak makine verimliliğinde de yüzde 45 artış elde etmiş oldu. Bunun yanında 7/24 anında tespit ve müdahale olanağıyla, üretim ve hizmet kalitesini iyileştiren işletmemiz, Vodafone Business’ın teknik uzmanlarının desteğiyle ise iş sürekliliğini güvenceye aldı.”

Dijitalleşme sayesinde verimlilik oranı arttı

Vodafone Business ile iş birlikleri kapsamında ve uzman ekiplerin desteğiyle Akıllı Fabrika çözümü ile üretim süreçlerini yalın, verimli ve izlenebilir bir yapı dâhilinde yönetebildiklerini ifade eden Okursoy Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Okursoy da konu hakkında şunları söyledi: “Vodafone Business ekiplerinin desteğiyle, Akıllı Fabrika çözümünü sorunsuz bir şekilde tamamlayarak fabrikamıza entegre ettik. Böylece üretimimizi kapasite, süre ve makine bazında anlık olarak takip edebilmeye başladık ve gerektiğinde bu süreçlerimize de anında müdahale edebilme imkânı yakaladık. İhtiyaçlarımıza özel olarak tasarlanan bu çözüm sayesinde ise verimliliğimizi kayda değer oranda artırdık ve güçlü bir altyapıya kavuştuk. Merkez fabrikamıza entegre ettiğimiz bu uçtan uca çözümle, üretim süreçlerimizi dijitalleştirerek optimize ediyoruz.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Bursa'dan Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!